Provincial Championships

Provincial Championship Registration List

Please click on the link below to view the complete list of teams that are entered into our 2019 Provincial Championships. 

Registration List - 2019 Provincial Registrations 

 

2019 Provincial Championship Dates & Locations 

Minor

Catgory    Dates    Location    Contact    Draw/Results   
U19 A Girls July 19 - 21    Warman    Jason Larner
306-270-3286
president@warmanminorball.com
Gold: Twin City Angels
Silver: Saskatoon Co-Op Selects
Bronze: Prince Albert Aces
U19 B Girls    July 5 - 7    Saskatoon    Barb Corney
306-374-5155
smsl@sasktel.net   
Gold: SouthEast Wolfpack
Silver: Assiniboia Aces
Bronze: Unity Panthers
U19 C Girls    July 12 - 14    Watrous    Terilee Stokke
306-946-8025
cam.terilee@sasktel.net
Gold: Humbolt Thunder
Silver: Watrous Royals
Bronze: Kindersley Royals
U16 A Girls    July 19 - 21 Prince Albert    Devon Kolosa
adfoexec@gmail.com   
Gold: Saskatoon Phantoms
Silver: Regina Royals
Bronze: Prince Albert Aces
U16 BW Girls    July 5 - 7       Regina    Kristina Kenny
306-552-6944
rmsl@sasktel.net   
Gold: Biggar Nationals
Silver: Unity Panthers
Bronze: SouthEast Supernovas
U16 B Girls    July 5 - 7    Regina    Kristina Kenny
306-552-6944
rmsl@sasktel.net
Gold: Macklin Lakers
Silver: Humboldt Thunder
Bronze: TBA
U16 C Girls    CANCELLED        
U14 A Girls    July 12 - 14    Regina Kristina Kenny
306-552-6944
rmsl@sasktel.net
Gold: Saskatoon Hustlers
Silver: Saskatoon Raiders
Bronze: Melfort Spirit
U14 BW Girls July 5 - 7  Saskatoon    Barb Corney
306-374-5155
smsl@sasktel.net 
Gold: Carlyle SE Supernovas
Silver: Watrous Royals
Bronze: Estevan Elite
U14 B Girls    July 5 - 7    Saskatoon    Barb Corney
306-374-5155
smsl@sasktel.net 
Gold: Edam Blue Sox
Silver: Unity Panthers
Bronze: Weyburn Wild
U14 C Girls    July 19 - 21 Macklin Carrie Baier
306-753-7341
cbbaier@sasktel.net
Gold: Macklin Lakers
Silver: Kindersley Royals
Bronze: Southey Eagles
U12 A Girls    July 5 - 7    Regina    Kristina Kenny
306-552-6944
rmsl@sasktel.net
Gold: Saskatoon Lasers
Silver: White Butte Storm
Bronze: Regina Fighting Saints
U12 B Girls    July 12 - 14    Balgonie    Leigh Fuessel
306-539-3602
lcfuessel@gmail.com   
Gold: Weyburn Wild
Silver: Tisdale North East Magic
Bronze: Unity Panthers
U12 C Girls - North    July 5 - 7 Delisle    Joel Durham
306-261-3639
bulljd72@aol.com   
Gold: Macklin Lakers
Silver: Rosetown Angels
Bronze: Hudson Bay Lazers
U12 C Girls - South    July 5 - 7    Leader Lacy Strutt
306-628-7488
lacystrutt@gmail.com 
Gold: Leader Expos
Silver: Kindersley Royals
Bronze: Swift Current Sonic
   **Please note the new U14 & U16 BW catergories will lead to Westerns, while the U14 & U16 B categories have a Provincial Championship only.
U19 A Boys    July 5 - 7     Delisle    Joel Durham
306-261-3639
bulljd72@aol.com
Gold: Delisle Pride
Silver: Shellbrook Ranger
Bronze: Saskatoon Selects
U16 A Boys    July 5 - 7    Wadena    Darin Faubert
306-338-8204
darin.faubert@horizonsd.ca   
Gold: Rosebud Jr. Royals
Silver: Saskatoon Selects
Bronze: Shellbrook Rangers
U14 A Boys       July 5 - 7    Saskatoon    Barb Corney
306-374-5155
smsl@sasktel.net    
Gold: Saskatoon Selects
Silver: Shellbrook Rangers
Bronze: Prairie Pride - Delisle
4th: Prince Albert Astros
U14 B Boys    July 5 - 7    Saskatoon    Barb Corney
306-374-5155
smsl@sasktel.net 
Gold: Saskatoon Selects SWAT
Silver: Hague Royals
Bronze: Okanese Thunderstrikers
U12 A Boys    July 5 - 7    Saskatoon    Barb Corney
306-374-5155
smsl@sasktel.net 
Gold: Shellbrook Rangers
Silver: Hague Royals
Bronze: Delisle Diamond Dogs
U12 B Boys    July 5 - 7    Saskatoon    Barb Corney
306-374-5155
smsl@sasktel.net 
Gold: Okanese Thunderstrikers
Silver: Debden Vipers
Bronze: Kahkewistahaw Storm
U10 Co Ed Festival - North    June 8 - 9    Saskatoon    Barb Corney
306-374-5155
smsl@sasktel.net 
   
U10 Co Ed Festival - South    June 1 - 2    Regina Kristina Kenny
306-552-6944
rmsl@sasktel.net
 

Adult

Category    Dates    Location    Contact    Draw/Results   
U23 Women    Cancelled      
Women's A    July 19 - 21    Carnduff    Chantell Trimble
306-339-7687
recboard@carnduff.ca   
Gold: Carnduff Southeast Steelers
Silver: Saskatoon G-Force
Women's B    July 12 - 14    Saskatoon    Bryan Kosteroski
306-229-8986
kostob@sasktel.net   
Gold: Saskatoon Synergy
Silver: Regina Pride
Women's C    July 12 - 14    Saskatoon    Bryan Kosteroski
306-229-8986
kostob@sasktel.net
Gold: Earl Grey Heat
Silver: Saskatoon Lunar Eclipse
U23 Men's    July 5 - 7    Saskatoon    Barb Corney
306-374-5155
smsl@sasktel.net   
Gold: Saskatoon Diamondbacks
Silver: Prince Albert Brewers
Bronze: Conquest Coyotes
Men's A    July 26 - 28    Earl Grey   Colin McLeod
306-529-0909
colinmc25@sasktel.net   
Gold: Saskatoon Angels
Silver: Bulyea Rustlers
Men's B    July 12 - 14    Saskatoon    Bryan Kosteroski
306-229-8986
kostob@sasktel.net   
Gold: Bruno Merchants
Silver: Saskatoon Tint Centre Cubs
Men's C    July 19 - 21    Saskatoon    Bryan Kosteroski
306-229-8986
kostob@sasktel.net   
Gold: Saskatoon 222 Masters
Silver: Prince Albert Pirates
Master Men's    Cancelled        
Men's Slopitch    June 8 - 9 Saskatoon