District List

District and Community Listing

District Map

District 1 - South East

Alameda Carievale Estevan Gladmar Kennedy Langbank North Portal Ratcliffe Torquay Whitewood
Alida Carlyle Estlin Glen Ewen Kenosee Lake Macoun Ochapowace Redvers Tribune Wilcox
Antler Carnduff Fairlight Glenavon Khedive Manor Odessa Riceton Trossachs Windthorst
Arcola Ceylon Fertile Goodwater Kipling Maryfield Osage Rocanville Tyvan Wolseley
Avonhurst Corning Fillmore Grenfell Kisbey McLean Oungre Roche Percee Vibank Yellowgrass
Balgonie Creelman Fleming Halbrite Kronau Mctaggert Oxbow Sedley Wapella Zehner
Benson Davin Forget Handsworth Lajord Midale Pangman Sintaluta Wawota  
Bienfait Edenwold Francis Heward Lake Alma Milestone Pilot Butte Storthoaks Welwyn  
Broadview Edgeley Frobisher Indian Head Lampman Minton Qu'Appelle Stoughton Weyburn  
Candiac Emerald Park Gainsborough Kendal Lang Montmartre Radville Talmage White City  

District 2 - Regina

District 3 - South West

Abbey Briercrest Claybank Eastend Golden Prairie Keeler Mendham Piapot Shackleton Tugaske
Admiral Brownlee Climax Eatonia Grandview Kincaid Meyronne Pontiex Shamrock Tuxford
Aneroid Burstall Coderre Elbow Gravelbourg Lafleche Morse Prelate Shaunavon Val Marie
Assiniboia Cabri Consul Ernfold Gull Lake Lancer Mortlach Richmond Simmie Vangaurd
Avonlea Cadillac Coronach Eyebrow Hazenmore Leader Moose Jaw Riverhurst Spring Valley Viceroy
Aylesbury Carmichael Craik Fife Lake Hazlet Limerick Mossbank Robsart Stewart Valley Waldeck
Belle Plain Caronport Dilke Findlater Herbert Mankota Neville Rockglen Success Webb
Bengough Central Butte Disley Fox Valley Hodgeville Maple Creek Ogema Rouleau Sun Valley Willowbunch
Bethune Chamberlain Dollard Frontier Holdfast Marquis Pense Rush Lake Swift Current Wood Mountain
Bracken Chaplin Drinkwater Glentworth Kayville Mazenod Penzance Sceptre Tompkins  

District 4 - Parkland Valley

Abernathy   Calder  Endeavor Grayson Kamsack Lemburg Norquay Sheho Sturgis  Waldron
Atwater   Canora Esterhazy  Hubbard  Katepwa Beach  Lintlaw  Pelly  Springside  Tantallon  West Bent 
Balcarres  Churchbridge  Fenwood  Hyas  Killaly  Macnutt  Preeceville  Spy Hill  Theodore  Willow Brook 
Bangor  Dubuc  Foam Lake  Insinger  Kuroki  Margo  Rama  Stenen  Togo  Wroxton 
Bredenbury  Duff  Gerald  Invermay  Langenburg  Melville  Rhein  Stockholm  Tuffnell  Yarbo 
Buchanan  Ebenezer  Goodeve  Ituna  Lebret  Neudorf  Saltcoats  Stornoway  Veregin  Yorkton 

District 5 - Prairie Central

Aberdeen B-Say-Tay Davidson Englefeld Imperial LIberty Mistusinne Raymore Strasbourg Wynyard
Allan Buena Vista Delisle Fort Qu'Appelle Jansen Lipton Mozart Rose Valley Stonefield Young
Annaheim Bulyea Demaine Fosston Kelliher Lockwood Muenster Saskatchewan Beach Sunset Cove Zelma
Ardath Burr Disley Girvin Kelvington Loreburn Nokomis Semans Thode  
Asquith Clavet Drake Glen Harbour Kenaston Lucky Lake Osler Shields Vanscoy  
Beechy Colonsay Dundurn Glenside Lake Lenore Lumdsen Outlook Silton Viscount  
Bladworth Conquest Duval Govan Langham Macrorie Pilger Simpson Vonda  
Bounty Coteau Beach Dysart Grand Coulee Lanigan Manitou Beach Plunkett Southey Wadena  
Bradwell Braven Earl Grey Guernsey Leross Markinch Prud'Homme Spalding Warman  
Bremen Cupar Elbow Hanley Leroy Martensville Punnichy St. Benedict Watrous    
Broderick Dafoe Elfros Hawarden Lesley Meacham Quill Lake St. Brieux Watson    
Bruno Dalmeny Elstow Humboldt Lestock Middle Lake Quinton St. Gregor Wishart  

District 6 - Saskatoon

District 7 - Rivers West

Admanac Coleville Elrose Handel Landis Makwa Mervin Pierceland Rosetown St. Walburg
Alsask Cutknife Eston Harris Lashburn Marengo Metinota Plato Ruddell Tramping Lake
Aquado Denholm Evesham Herschel Lloydminster Marsden Milden Plenty Ruthilda Turtleford
Arelee Denzil Flaxcombe Kelfield Loon Lake Marshall North Battleford Primate Scott Unity
Battleford Dinsmore Fiske Kerrobert Luseland Mayfair Neilburg Rabbit Lake Senlac Vawn
Biggar Dodsland Glaslyn Kinderlsey Macklin Maymont Netherhill Radisson Smiley Waseca
Borden Dorintosh Glidden Kinley Madison Meadow Lake Paradise Hill Rapid View Sovereign Wilkie
Brock Eatonia Goodsoil Krydor Maidstone Medstead Paynton Richard Speers Wiseton
Cando Edam Hafford Kyle Major Meota Perdue Rockhaven Sprintwater Zealandia

District 8 - Lakeland

Arborfield Birch Hills Christopher Lake Hague La Ronge Meath Park Parkside Shellbrook Tisdale Weekes
Archerwill Blaine Lake Choiceland Hepburn Least Melfort Pleasantdale Shell Lake Tobin Lake Weirdale
Aylsham Candle Lake Cudworth Holbein Leoville Mistatim Porcupine Plain Smeaton Tway Weldon
Beatty Canwood Debden Hudson Bay Love Naicam Prince Albert Spiritwood Valparaiso White Fox
Bjorkdale Carrot River Domremy Kinistino Macdowall Nipawin Ridgedale St. Louis Wakaw Yellow Creek
Big River Chitek Lake Duck Lake Laird Marcelin Paddockwood Rosthern Star City Waldheim Zenon Park